::: Aktuality roku 2009:::
25.12.2009 A jsou tu zase Vánoce, znamení, že se tento rok přibližuje nezadržitelně ke svému finiši.. jaký bude? To záleží jen na nás. V každém případě Vánoce byly svátky klidu a přátelství, sešla se rodina, bylo co jíst a dárečků bylo taky dost! No a pesani si užívali tepla ústředního topení a rodinných vycházek po okolí. Takže si ten konec roku všichni též užívejte! Krásné svátky!!!


15.12.2009 Jůůů, tak prý jsme dnes byli v televizi. Když nás přepadli s mikrofonem na výstavišti v Praze, nějak mi to hned nedošlo, že ten rozhovor fakt natáčí.... Kamera se k pesanům přibližovala dost blízko, nechápu, jak mohli být všichni tak klidní? (Záznam pořadu zde)

10.12.2009 Kelpínky z Lhotecké linie se zúčastnily natáčení Chcete mě? Z toho co vím, jde o představení plemene k čemuž si režisér vybral letošní světovou vítězku Britney (Breez) z Lhotecké linie. K ní se pak přidaly ještě modrá Arie a plavá Belle Neffie, takže diváci by měli vidět plemeno hned ve třech barevných variantách. Ar tam ukázala agi, Breez poslušnost a Neffka, jak umí být kelpie magorovitá. Prý se holky líbily, tak snad se budou líbit i vám… V televizi má být k vidění 8.ledna 2010.


5.12.2009 S Danýskem jsme šli na divadýlko. S sebou jsme vzali i Pavlínku s maminkou. Divadélko, které pamatuje i dědu Šimáka udělalo radost asi 30dětem. Strejda Milan Šimák byl jedním, kdo propůjčil svůj hlas loutkám, což nejvíc ocenil Danýsek tím, že s loutkami přede všemi komunikoval čímž sice rušil představení, ale ostatní děti se aspoň pořádně nasmáli… Večer přišel za Pavlínkou i Danýskem obrovský Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Děti se nebály, řekly básničku a za odměnu dostaly koš dobrůtek a dárečků. Danýsek to komentoval větou: „ No to je divný, zlobím a dostanu koš dárků … „ Příště pošlem čerta na babičky
1.12.2009 Danýsek měl svůj první oficiální výstup na vánoční besídce ve školce, kdy recitoval s mikrofonem v ruce básničku o vánočním stromečku…sice ke konci trošku zrychlil tempo přednesu, že už polykal poslední slova, ale bylo to pro mě i tak velmi krásné, dojemné, prostě úžasné!!!14.11.2009 MVP Kielce, Braya zde splnila podmínky pro udělení šampionátu Polska získáním titulů V1, CAC, CACIB a BOB
Bugi vyběhala v konkurenci V1, CAC a CACIB. (více zde)


Delisa z Lhotecké linie dnes vyhrála na závodech v Týnci dle ZVV1, rozhodčí Sankot

8.11.2009 Volala Jitka, že kelpínka Britney dnes složila zkoušku ZPU1 a připravuje se na další zkoušky. Gratulujeme.

7.11.2009 MVP Praha, kdy jsme vyrazili s manželem a tříčlennou psí posádkou ve složení Bugi, Braya a Eshley. Setkala jsem se zde s mnoha přáteli a známými. Bonitaci úspěšně absolvovali hned 4 kelpie z Lhotecké linie. Bugi získala v mezitřídě u p. Krinkeho V1, CAC a následně r. CACIB. Nebylo však úplně vše tak růžové... více zde

V1, CAC a následně r. CACIB

1.11.2009 Nové zprávy od majitelů pesanů z Lhotecké linie:
BC:
Beata složila na výbornou zkoušku obedience - OB1 a dle slov paničky jí to moc baví.
Delisa se raduje ze složené zkoušky ZVV1, kdy v žádné disciplíně nešla pod 90 a panička pro ni nyní hledá ženicha.
Darrel se má skvěle u nových páníčků, stále pracují na zlepšení koncice a chystají se na výstavu 2010.
Floret v na NV Brně získal V1, CAC a společně s Folow me se oba pesani ukáží na výstavě 2010 v Olomouci.
AKE:
Apollo poctivě trénuje a kromě ZM složené v dubnu, složil 19.9.2009 úspěšně ZVV1 94 - 96 - 90.
Arie krom toho, že se stala klubovou vítězkou a na světovce obdržela r. CACIB, bývá první v závodech agility a má zkoušku LA1.
Britney je světovou vítězkou a půjde za týden při MVP Praha na bonitaci.

28.10.2009 Výlet do Dvorce za rodinou začal už včera. Cestou na jih jsme se zastavili u Jardy a Ivy Šustkových, kde jsem si krom příjemného povídání pochutnali na domácí bábovce. Do Dvorce jsme dorazili až pozdě, tak jsme veškeré dění odložili na sváteční den. Už od snídaně se povídalo, jedlo a povídalo a jedlo. Mezitím jsme stihli vylítat i Kelpí a Eshleye, a že bylo zážitků habaděj. Ve stručnosti: Malebná příroda, sluníčko svítilo přerušovaně, ale přece, Dany si hrál se senem vonícím močůvkou a nechtěl toho nechat, terén se změnil v brázdy plné vody, které přilákalo Eshleye. Kelpínka se vylepšila v místním kravinci. A ve Dvorci se obědvalo. Nakonec jsme se zde sešli úplně všichni! Na zpáteční cestě zastávka u dědečka, u babičky a nakonec jsme stihli i terapii Eshleye u Rudy Desenského.

26.10.2009 Eshley je téměř fit a od včera opět pokračujeme v tréningu socializace.


25.10.2009Ztracená beauceronka dostala dnes novou rodinu a nové jméno, jmenuje se Bára.


24.10.2009Babička Míla, dnes oslavila spolu s celou rodinou svých 65let!


22.10.2009 Městský útulek v Nymburce poskytuje již dva měsíce útočiště sympatické beauceronce. Fena byla nalezena ve velmi zuboženém stavu, i přesto fena nezanevřela na lidi a chová se velmi přátelsky. Nenalezli jsme na feně žádné označení, ani tetování ani čip, a protože se žádný majitel doposud po feně nesháněl, shání se nyní náhradní páníček, který by této feně vynahradil několikaměsíční strádání a poskytl bezpečí domova. Fotografie feny jsou z dneška. Komu chybí čtyřnohá přítelkyně, nalezne ji v záchytném útulku městské policie NBK nebo nás může kontaktovat a my mu zprostředkujeme setkání. (foto)

18.10.2009 Přidány fotky dorostu z vrhu - G (Zde)

11.10.2009 Speciální výstava BC v Zadní Třebáni byla pěkně zorganizovaná a beauceroni z Lhotecké linie si všichni odnášeli známku výborná, někteří i tituly. V soutěži o nejlepší CHS jsme skončili na druhém místě! Bugi vyhrála soutěž o nejlepšího harlekýna. (Více zde)


9.-10.10.2009 Celostátní setkání ËDIE v Lipnici nad Sázavou. Zúčastnila se i Bugi a Eshley. (Více zde)

9.10.2009 Bugi byla jedinou harlekýnkou na speciální výstavě BC v Maďarsku a obdržela V2.r.CAC

8.10.2009 Kelpie z Lhotecké lini prorazily ve světě! Britney z Lhotecké linie vyhrála světovou výstavu - V1, CAJC, BOB a Arie z Lhotecké linie získala titul V1, CAC, r.CACIB. Jsme pyšní a gratulujeme páníčkům! (Více zde)

BRITNEY    ARIE

8.10.2009 Dnes začíná tak trochu výstavní maratón. S Bugi se zúčastním světové výstavy, druhý den nás čeká výstava v Maďarsku. Na cestě plánuji navštívit celostátní setkání Edíků, vedoucích a účastníků ceny pro mládež. Na neděli 11.10. byla přesunuta speciální výstava v Zadní Třebáni, kde bych se měla konečně setkat se svými odchovy. Takže pokud všichni přihlášení zdárně dorazí, nastoupí CHS z Lhotecké linie v soutěži o nejlepší chovatelskou stanici.

6.10.2009 výsledek RTG DKK je báječnej, tolik nul mě snad v životě víc nepotěšilo! 5letá Braya Xapatán 0/0, 3letý Eshley z Lhotecké linie 0/0 a roční Bugi L´Ami Noir taktéž 0/0

3.10. 2009 kontrola vrhu B- Mount MCkinkey, 1 pejsek.

19.9.2009 absolvovala jsem RTG DKK naráz se třemi psy. Personál u pana doktora Frýby byl zprvu udiven, že jsem přijela sama, ale nakonec jsme to společně zvládli na 1*. No a výsledek … na ten jsem si chvíli počkala.

Září 2009 I když vypadá, že se u nás nic neděje, tak se opravdu nenudíme. V září probíhala socializace Eshleye, jeho o 2roky mladší sestry Fiony, která tu strávila 14dní a labradory Eli. Naše odchovy, nám dělají samou radost, obdrželi jsme další informace o složených zkouškách, které pak najdete na našich stránkách. Majitelům děkujeme.

26.8.2009 Vloženy fotky z naší dovolené v Chorvatsku (zde foto)

       

2.8.2009 AKTUALIZACE WEBU:
Doplněna osobní stránka Bugi l´Ami Noir
Nové články LVT beauceronů v Kroměříži 2009 a Nationale elevage v la Souterraine 2009 (text + foto + video)

31.7.2009 FREE SOBOTA u Rudy Desenského tentokráte na téma "strach" mi nedovolila zůstat doma, a tak jsem s Danym, Eshleyem a Bugi vyrazili na výlet. první zastávka byla právě ve Vlčárech u Rudy, kde jsme se dozvěděli mnoho z ajímavého a pesani se zde něco naučili, ale hlavně patřičně vydováděli. Další cesta směřovala na jih za známými a příbuznými. Fajn víkend!

(ostatní foto zde)

27.7.2009 Na dnešní koupání jsme si konečně vzali fotoaparát, aby zase byly nějaké akční záběry. Naše smečka opět prodělala proměnu, tím nemyslím šílené vylínání našich beauceronů, kteří jsou doslova k nepoznání, ale její složení. Staráme se teď i o dva blondýny, labradora Brian a Elli.


26.7.2009 Už téměř náš GUY dnes našel svou rodinu a odcestoval do Plzně, bude tak ve stejném městě jako jeho sestřička Goldie, třeba se nakonec budou potkávat… (foto)

20.7.2009 Nové fotek GUYE a několik ohlasů na naše štěňátka od nových majitelů. (foto)

12.7.2009 Odjíždíme z Danym na tábor. Bereme s sebou Kelpí, Bugi a Eshleye. Malou Gipsy také, ta však zůstane už na Moravě v péči Petry. Tohle štěně chtělo zůstat doma, proto jsem zvolila alespoň kompromis, po dohodě s Petrou zůstává GIPSY alespoň ve spoluvlastnictví. (foto)
GUY stále na svého páníčka čeká. O něj a zbylé psíky se v době naší dovolené bude starat náš taťka Pavel.

GUY GUY

11.7.2009 Ráno si páníček Petr vyzvedl svého Fara, který tu s námi trávil letní dovolenou. Zjistila jsem, že Faro miluje holky a dokonce čím mladší, tím je vítal radostněji.


Přišel čas a opět další miminko se vypravilo do světa, tentokráte daleko, až do Kysuckého města na Slovensku. Tím vyvoleným je oranžový dareba GIMM DAGO. (foto)

10.7.2009 Dnes dopoledne k nám přijela slečna Martina, která má možnost být členkou záchranné brigády, jen jí chyběl vlastní pes. Očividně si hned padly do oka s GAILY, a tak jsem je tedy nechala odjed společně do Litoměřic, doufám, že budou holky šťastné a budou se v případě potřeby vzájemně zachraňovat! Tento večer nás opustil i zelený krasavec GORDON, ten nyní bude žít se svou rodinou ve Velkých Popovicích. (foto)

9.7.2009 Do nového domova odjela slečna GOLDIE a pejsek GAP FELIX (foto)

5.7.2009 Přes víkend tu bylo opět rušno. Přijela se na nás a štěňulky podívat beauceronka Caramba se svou rodinou (foto), přijel také kamarád David se svou ženou a kamarádkou, no a švagrová Šárka s dcerou Pavlínkou si tu zařádila nejen s psími miminky, ale také s dospělými pesany. (foto)
Do nového domova odjeli pejskové Graaf (vínový), Gerard (červený) a holčička Greisee (strakatá). (foto)

4.7.2009 Všichni pesani, kteří u nás tráví prázdniny s námi chodí na vycházky a každý den mají možnost si spolu vzájemně zadovádět. (foto)


1.7.2009 Včera fotila naší smečku Renata Hofmann a my se snažili vysvětlit štěňulkám, jak a kde mají hačat,ležet, jak se mají koukat, odkud kam běhat...snažily se všechny strany - štěňátka, já s Pavlem i Renata a její asistentka.(další fotky zde)

26.6.2009 Štěňulky už bydlí po celý den venku, mamina k nim už chodí jen 3x denně, tak přídělů mlíčka ubylo. Papají 3x denně s chutí namáčené granulky Meradog Junior 1. Zpravidla každý den mají možnost běhat po zahradě, neboť jim to na zeleném trávníku líp běhá a taky víc sluší... koukněte na nové fotečky.
Na svého páníčka čekají ještě dva šikovní kluci. (foto)


14.6.2009 Miminka už chodí ven a poznávají svět. Vzájemně si hrají a už se někteří i perou, což velmi hlasitě komentují. Začínají být akční a to je nejvhodnější doba pozvat nové páníčky... (foto jednotlivců).
Dnes proběhla kontrola vrhu "C" z Polepského ranče.


13.6.2009 Dnes je miminkům "G" přesně měsíc. My ale strávili dnešní den s naší babičkou, která závodila s týmem ZEMPIVA na dračích lodích v Nymburce. Tým byl šikovný, neskončil na posledním místě!


9.6.2009 Dalších pár fotek "vrhu G"z dnešního poznávání dvora a okolí. (foto)

8.6.2009 Dnes se "vrh G" poprvé podíval ven. (foto)


Štěňátka z vrhu "G" dostala oficielně přidělená jména a tet. čísla. (zde)

6.6.2009 MVP Nitra výsledek Brayi V1,CAC,CACIB a titul GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER 2009, BOB získala dcera Britney!!!

5.6.2009 Na NV v Senci nás málem nepustili, protože nedošla platba zasílaná přes EUROGIRO. Naštěstí pořadatel byl vstřícný a byla s ním možná dohoda, protože za chybu české či slovenslé pošty opravdu vystavovatel nezodpovídá. Vše dobře dopadlo, dokonce i počasí nám přálo a tak konečný výsledek naší Brayi - V1,CAC byl už jen třešničkou na dortu. Na výstavě jsem předváděla i Quicka z Koláčkova ranče, který na rozdíl od Brayi obdržel nádherný posudek, ale nevyhrál, získal V2, res. CAC

30-31.5.2009 Bugi si přivezla z FRANCOUZSKÉ NATIONALE ELEVAGE 2.místo ze třídy mladých, kam bylo přihlášeno 51fen! Před nedělní výstavou musela Bugi absolvovat měření, povahový test na exelent a též za morfologii musela obdržet známku exelent. Za tyto výsledky obdrží známku EXELENT +, které je tzv. vstupenkou na závěrečnou výstavu. Jestli je vstupenka platná, se dozví majitel až před samotnou výstavou, kdy dochází k opětovnému prověření reakce na střelbu. Projeví-li při tomto přeskoušení pes nežádoucí reakci, je mu zmíněné + odebráno a bez něj není možné účastnit se výstavy.

BUGI 2. MÍSTO FRANCIE 2009 NE

28.5.2009 Všechna štěňátka už ukázala očička, ještě to s koukáním sice nemá nic společného, ale aspoň už vypadají jako pesani. Trénují chůzi, vede zelený ten už i běhá. (foto)


19.5.2009 Společné fotky štěňátek z jejich pelíšku. (foto)

18.5.2009 Již měsíc s námi sdílí domov pes beauceron ESHLEY. Na první pohled působí jako velký a silný dospělý pes, ale ve skutečnosti je to ještě psí dítě, které nyní vychováváme. Na včerejší společné procházce k vodě jsme, kromě pár fotek ze života, konečně nafotili i tento "malý" přírůstek.


KELPÍNKY OD NÁS ROZHODNĚ NEZAHÁLÍ: Přišla nám zpráva, že kelpie Britney, zvaná Breeze složila zkoušku ZZO. Na podzim panička plánuje ZVV 1. Arie začala závodit v agility a její rychlost je obdivuhodná! Borderky jsou prý proti ní pomalé. Teď už stačí jen doladit souhru s paničkou. Držíme pěsti. Kelpiák Apollo složil ZM. Všem úspěšným a pracovně nasazeným kelpinkám gratulujeme! Páníčkům děkujeme za milé zprávy.

17.5.2009 Štěňátkům je 5dní a dnes poprvé pózovala sólově před fotoaparátem. Foťáček stávkoval,štěňátka nechtěla poležet, pořád hledala zdroj mlíčka. Oranžový málem proskočil opěradlem. Proto pochopte tentokrát výrazně slabší kvalitu fotek, které berte jako ryze ilustrativní. Štěňátka jsou seřazena podle barev tak, jak se rodila a rozdělena na pejksy a fenky (bílý, svítivě žlutý, žlutá, oranžový, červený, vínový, fialová, modrostrakatá, tyrkysová a zelený). (foto)

16.5.2009 VÝLET DO PRAZŠKÉ ZOO.
V ZOO probíhal v dnešní den program na podporu psího útulku Troja, proto měli dnes pejsci a jejich pánečci vyjímečně vstup volný. Vyrazila jsem do Prahy s Danýskem a Bugi. Srávili jsme příjemný den plný sluníčka v doprovodu Dáši. Nakonec naši pejsci dostali ještě přesnídávku od sponzora této akce. Programem provázela Kateřina Hrachovcová. Od 11-16h v areálu ZOO probíhaly ukázky z výcviku pejsků, a také byly pořádány různé soutěže, do kterých se zapojily převážně přítomné děti. I Dany byl jako největší křikloun vybrán do soutěže v chytání motýlů...od klauna dostal krásnou žirafu vyrobenou z modreho balonku. Ze ZOO jsem šli vyplavit pesany do Vltavy a Stromovkou na tramvaj. Den jsme zakončili společným občerstvením v KFC.
Ostatní foto zde


13.5.2009 Narodila se štěňátka z vrhu "G". Porod začal 14.15h a skončil ve 23.30h. Sašenka porodila sama 6pejsků a 4fenečky.


13.5.2009 PROJEKT ŠANCE
- již poněkolikáté se studentkami DM Hotelové školy podporujeme tento projekt prodejem benefičních předmětů. Získané peníze jdou na podporu dětem, které nemají domov. Všem, kteří podporují tento projekt patří dík!!!

12.5.2009 Sašenka bude každým dnem rodit. Pája jí vyrobil novou porodní bednu, tak jsme trochu přeorganizovali obývák a už se těšíme na miminka...


10.5.2009 ZÁVĚR EXPEDICE
- cesta k Máchovu jezeru a na hrad Bezděz (článek)

9.5.2009 KLUBOVÁ VÝSTAVA NOVÁ ŽIVOHOŠT
- Bugi výborná ve třídě mladých,
  vítězka Memoriálu Ivanky Vajglové, soutěže o nejlepšího harlekýna! (článek)

8.5.2009 VÝPRAVA NA KOKOŘÍNSKO
V rámci Mezinárodní ceny mládeže, si dnešní den tři studentky Hotelové školy zvolily pro zahájení expedice, což je jedna ze čtyř podmínek. Dívky jsou již půl roku zapojeny do tohoto programu, kterému se mezi studenty říká Edie. (článek)

5.5.2009 Přijel se na nás podívat Tom Cruise…tedy panička mu nakonec přeci jen říká Ziko. Předvedla nám, jak je Ziko šikovný a co všechno už umí. Ukázala nám, jak se používá v praxi klikr. Ale Ziko tvrdil, že je stejně nejlepší hra na honěnou!

2.5.2009 MVP PRAHA (článek)

16.4.2009 COWBOY ZICO A CHICO těsně před odjezdem do nových domovů. (foto)


12.4.2009 V tento slunný den jsme já, Pája a Dany naskákali ráno do auta a vyrazili směr hrad Kost. (článek a foto)

2.4.2009 Další kelpinka odešla k novým páničkům (foto)

27.3.2009 Štěňátka kelpií začínají odcházet do nových domovů (foto)

25.3.2009 Kelpiáci mají všichni své majitele, v 50ti dnech všem stojí ouška a postupně odjíždějí do nových domovů. Dnes, namísto Cowboye Zica, odešel po dlouhém rozhodování k Martině Bendové černý ďáblík se jménem Tom Cruise. Jsem moc ráda, že tento velmi temperamentní pejsek bude v rukách zkušené výcvikářky. Jméno mu však asi nezůstane, bude překřtěn pravděpodobně na Zica II., neboť je to jméno, které si pro svého psa sama Martina vybrala. Já jsem se pokusila se všemi ještě na památku vyfotit, výsledek mého a manželova snažení uvidíte.

  

22.3.2009 Bugi a štěňátka kelpií (foto)

21.3.2009 Dnešní den značí příchod jara, ale u nás bychom ho dnes spíše nazvali jako Den kelpií… (foto)

18.3.2009 Naše CHS krmí své svěřence krmením MERA DOG, dnes je tomu právě rok, kdy nám toto krmení bylo nabídnuto a nyní ho tedy můžeme všem majitelům BC i AKE jen doporučit! (více v ostatních)

15.3.2009 Malí kelpiáci rostou jak z vody a o to více řádí. Dnes dostali velkou hračku… pustila jsem k nim mladou Bugi a ona dokázala jak beauceron reaguje na útok malých "piraňů". Večer se přišla na štěňulky podívat i veteránka Bea (Daisy), která odchovala své dva vrhy a i přes svůj pokročilý věk má stále dostatek trpělivosti, i tehdy, když kelpiáci prověřovali, jestli tato "velká máma" nenese další dávku mlíčka. Nenesla.Všichni tak získali za dnešní den nový životní zážitek. (foto)

14.3.2009 KLUBOVÁ SCHŮZE AKE - v Popůvkách u Brna, na programu byly volby.

Krytí SARAH , jako otec vrhu "G" byl vybrán IKEM z Koláčkova ranče25.2.2009 Už je to se mnou špatný...nemám na oblečení, oblékám se do odpadních materiálů …. (více v ostatních)

13.1.2009 Kontrola vrhu "A" le Coeur Pur a fotodokumentace.


8.3.2009 poprvé venku…fotodokument kelpií vrhu C (foto)


5.3.2009 Vrh "C" už má jména, které vybrali jejich páníčci, tady až na Cruise, ten ještě na páníčka čeká. Dnes se štěnda předvedla před objektivem úplně profesionálně. Nafocení kelpiích kluků kupodivu bylo zvládnuté za necelou hodinu a to jsme hledali s černým nejvhodnější světlo, které nakonec bylo na schodišti. Tak buď jsme s Pájou už sehraný tým na focení postojů, nebo jsou naše kelpií miminka dokonalí exhibionisti. Vůbec jim nevadilo neznámé prostředí, ani výstavní šňůrka, kterou měli na krku úplně poprvé! (viz.foto)


28.2.2009 Přidáno několik fotek kelpinky Bambi z výcviku agility a kelpie Britney z ranního řádění za barákem.

27.2.2009 Uplynuly už tři týdny a kelpínky už umí spoustu nových věcí, které jsme pro vás zdokumentovali - foto. V pondělí budou kelpínkám přidělena jména. Zatím slyší pouze na "klucí"...

24.2.2009 Kelpínky stále rostou ...viz.foto

19.2.2009 Dnes je kelpínkám z vrhu "C" 14 dní, už koukají a mají za sebou i první krůčky. Máme jejich nové fotografie.

12.2.2009 Už je to týden co se Braye narodil vrh "C" , proto přikládáme aktuální foto.

Přidány nové fotky naší Bugi.

10.2.2009 Braya je výbornou matkou, miminka pěkně opěčovává a krmí a ty baští a rostou. Dnešní váha je 750g u prvorozeného hnedého a největší s 900g je nyní modrý těstně před černým s 850g, zbylá dvě miminka váží 800g. (foto)9.2.2009 Bugi se na MVP v Brně stala vítězkou plemene. (článek+foto)

6.2.2009 Fotografie miminek v pořadí, v jakém se narodila. (foto)

4.2.2009 "C" vrh - australské kelpie, Braya tímto doplnila barevné rázy kelpií v ČR!
Zatím vše OK, štěňátka se mají k světu.


29.1.2009 Přidány fotky a ukázky z výcviku od Hanny Bryzek - majitelky feny BAMBI. A několik fotek BELLE NEFFIE

25.1.2009 Byla jsem ještě jednou potvrdit ZÁPIS ZE SETKÁNÍ MAJITELŮ KELPIÍ , aby jeho oficiální verze mohla být rozeslána. Dnes byl tedy zápis rozeslán. Kdo ho neobdržel a chce ho zaslat, nechť mi napíše svůj meil. Cestou zpět jsem navštívila Celinku. Tentoktát jsme se sešly já, Bugi a Saša s majitelkou Celine na neutrálním území, na starém hřišti ve Velenicích, kde se holky mohly společně vydovádět. Sníh vytvořil na hřišti docela velkou vodní plochu, a tak byla radost zmáchané holky nakládat do auta.


24.1.2009 Bady se po dovolené vrací zpět ke své rodině. Sám si také užíval radovánek ve sněhu.


15.1.2009 Den plný smutku. Dozvěděli jsme se, že náš nejstarší návštěvník srnčí pinč Dag dnes zemřel a Donatella maminkou pravděpodobně nebude. K tomu všemu ještě Dany moc trpí…má rýmu a nemůže do školky.

13.1.2009 Těhule Braya spolu s veteránkou Daisy


12.1.2009 Pan doktor napočítal Braye v bříšku 6 miminek, budou tentokráte od písmena "C"

10.1.2009 SETKÁNÍ MAJITELŮ KELPIÍ - Pávov a návštěva Celinky, která už přijala nový domov za svůj

8.1.2009 Mrzlo až praštilo přesto jsem neodolala a nafotila současnou naši smečku na sněhu.


5.1.2009 Přidány nové fotky březí Kelpinky

3.1.2009 Původní plán navštívit vlky s Rudou Desenským v ZOO mi nevyšel. Do Prahy jsem i přes mírné komplikace přeci jen vyjela, ale tentokráte nakonec bez psů mezi fajn lidičky. Kluky Páju a Danyho jsem nechala po cestě v multikině a já pokračovala směrem do zahradního města. Zde jsem prožila báječné odpoledne plné relaxace i cvičení, relaxace a nových poznání. Večer pak byl zakončen příjemnou návštěvou Sylvy a Roberta, majitelů fenky Dity.

2.1.2009 Navštívila jsem se smečkou Celinku, holky se společně vyřádily čerstvě napadlém sněhu a krátce odpočinuly v teploučké kuchyni. Pak představila Celine ostatním fenám králíčky, které ona nyní hlídá. Bea s Bugi byly na králíčky tak moc natěšené, že jsem raději zvolila rychlý odjezd domů.

1.1.2009 1.1. Jak na Nový rok, tak po celý rok ....a u nás v obýváku bylo dnes hned 6 pejsků a to od malého srnčího ratlíka Daga, přes malou 6měsíční treperendu bíglici Herbí až po velkého majestátného rigdebaka Fara. Počet doplnili naše beauceronky Daisy, Sarah a kelpie Braya. Bugi a Cid řádili spolu venku na sněhu, těm by díky jejich hustým kožíškům bylo doma příliš teplo. Na novoroční oběd ke tchýni s námi šla tentokráte jen malá Herbí a ostatní dostali příležitost si spolu pořádně řádit ve sněhu. Po odpolední siestě jsme se vypravili spolu se všema pesanama na novoroční 3hodinovou procházku. Trochu jsme se sice díky počtu motali do vodítek, ale pesani byli očividně spokojení. Vycházka se nám až na omrzlé nosy líbila, hromada legrace se užila na hlaďoučkém ledu, který čerstvě zapadl sněhem a kde jsme navíc ještě potkali kamarádskou ovčandu a bílého rošťáka parson-teriéra v červeném oblečku, který si parádně zařádil s Bugi a Herbí. Po návratu domů se pesani uchýlili do dvých pelíšků a my jsme celé 2hodiny slyšeli jen jejich spokojené oddychování a chrupání. Dokonce usnul i Dany. V této činnosti následně všichni pokračovali po novoročním granulovém dlabanci a po krátkém vyvenčení. Tedy kromě Danyho. Možná to bylo tím, že on k večeři nedostal granule ....