::: Aktuality roku 2010:::
31.12.2010 A je to tady, poslední den v roce 2010... V roce, kdy naše CHS měla 10 výročí založení a my ho díky událostem nestihli ani oslavit. O tom jak jsme letošní rok prožili a co všechno se událo, ještě napíšu a najdete to v kapitole "o nás". V každém případě naše vzpomínky v tomto čase patří naší zakladatelce a mé první beauceronce jménem Daisy, které jsme říkali Bea...jako BEAuceron. Feně, která mi umožnila poznat, jak toto plemeno vnímá a jakým způsobem se s ním dá dobře pracovat. Její památce bude věnován článek v kapitole vzpomínáme, stejně jako mladé Gipsy, která se narodila, zvítězila a tento svět po tragické nehodě letos opustila. Naše smečka byla neplánovaně doplněna o fenu australské kelpie Bellu, která nám výrazným způsobem zpestřila náš téměř klidný život. I jí bude věnována stránka v kapitole naší psi. Věřím, že příští rok s sebou přinese čas, kdy všechny články dopíšu. Takže tento rok právě končí, nechť je ten co nyní přichází rokem plným radosti, zdraví a lásky! Pro nás i pro vás!!!

24.12.2010 …a jsou tu Vánoce. Ráno sice mokré a blátivé, že jsem se nemohla douklízet, ale večer dle předpovědi skutečně napadl čerstvý poprašek a byly to pravé bílé Vánoce! Tradiční polívka u maminky Míly, popovídání s přáteli a večer nás čekaly ty pravé naše Vánoce. Ježíšek tentokrát na sebe nechal čekat a přišel až v půl deváté, ale stálo to za to. Danýskovi svítila očička nad dárky, které si přál…I my měly krásný pocit, vedle v kuchyni v klidu odpočívalo spolu s maminkou 11 miminek – mé splněné přání. Děkuji!


21.12.2010 O zprávě, která ke mně dnes dorazila psát nebudu, protože už o ní bylo psáno na webových stránkách klubu. Je od Dáši a je tragická. Věřím, že vše zlé se v dobré obrátí. Proto chci nyní ze srdce poděkovat všem, kteří mi pomohli a pomáhají udržet pozitivní myšlení. Děkuji vám všem za lásku, pomoc a energii!!!

20.12.2010 Jak je naším nepsaným pravidlem Bugi si pro svůj porod vybrala jeden z nejrušnějších dní tohoto roku. Plánovala jsem porod na 24.12., kdy už bude navařeno, naklizeno a bude se jen rodit. Bugi si však s vánoční nadílkou pospíšila. 20.12. jsem měla odpolední, Daník měl zpívání v divadle a já připravovala v místním Havířském kostelíčku program pro studenty z hotelové školy na téma tradiční Vánoce, který byl naplánován od 19.30h. Všechno se dalo s pomocí dobrých lidí stihnout. V kostelíčku bylo vše připraveno- nazdobená jedlička, nakrájená vánočka, lodičky z oříšků, jmelí…prostě vše co k tradičním Vánocům patří. V programu zazněla píseň od sólistky z pěveckého sboru, zazněla příčná flétna, jejíž zvuk byl v kostele přímo úžasný a na konec jsme si zazpívali společně se školní kapelou. Mezitím jsme si pověděli něco o tom, jak vypadaly Vánoce původně. Akce skončila a já měla nepřijatý telefon od manžela…v tu dobu již Bugi porodila svou první fenečku. Přijela jsem z práce domů a vystřídala manžela. Na světě již byly tři fenečky a jeden pejsek. Byla jsem u porodu po celou noc. Když Dany vstával do školy, narodilo se poslední miminko…A tak se nám Bugi postarala o dárečky. Vánoce u nás letos budou šťastné a veselé!!!


18.12.2010 Danny de Vito odjíždí do nového domova, na Šumavu. Nejde však o známého herce, ale o černého kelpiáka, který musel dostat slavné jméno…aby si turisti jdoucí přes Šumavu mohli šuškat…tak jsem viděla jak Danny de Vito krásně pásl ovce… no není to senzace?
Dannyho jsem předala jeho páníčkovi Lubošovi Janošíkovi v Praze, kam jsem jela na relaxační vánoční večer ke kamarádce Elvíře. Je to vždy několik příjemně strávených hodin. Tentokráte s nadílkou. Po skončení večera jsem se zastavila popřát Dáše k svátku a potkala jsem se zde s našimi kamarády. Skutečně krásná sobota!


13.12.2010 Čekala mě dnes příjemná činnost, zkontrolovat miminka po Airin, oficiálně kontrola vrhu „D“ L´Ami Noir . Štěňátka dnes byla označena čipy, naočkovaná a odčervená. Z časových důvodů jsme tahle krásná miminka bohužel nestihly nafotit.

27.11.2010 Hnědý kelpiák Darcy (AKE) odjel se svojí paničkou Pavlou do nového domova. (foto zde)

26.11.2010 Odvoz vybraného oblečení a bot do Diakonie Broumov. Tentokrát se vybralo 40 pytlů!


22.11.2010 Černá treperenda Daisy (AKE)odcestovala vlakem za svou starší sestrou Berenikou spolu s paničkou Simone
(foto zde)

Aktuální foto miminek naší Bugi (BC)


20.-21.11.2010 Cesta na Slovensko a výstavní maratón. V jednom víkendu tři výstavy, tři psi a 16 vítězství... (více zde)
(pozn....Bugi už pravděpodobně nevyhrávala sama, přes víkend se jí bříško znatelně zvětšilo. Zítra jdeme na SONO.

13.11.2010 Bugi (BC) složila zkoušku ZZO dle NZŘ na výbornou.

12.11.2010 S již zkušenou cestovatelkou Soňou a její Ag odjel černý Dracula (AKE) na Slovensko vlakem.

10.11.2010 Organizovaná sbírka Šance. Studenti HŠ a VOŠ Poděbrady prodávali v odpoledních hodinách propisovací tužky.


9.11.2010 Dnešní fotky kelpinek (AKE) z vrhu "D" (více zde)

5.11.2010 První drobek (Dareios) odchází do nové rodiny (více zde)

31.10.2010 Kelpinek je najednou plnej dvůr (foto zde)


24.10.2010 Dnes byla naše Buginka u svého nápadníka D´Roie ........a jak vše dopadlo?


20.10.2010 Po třech hodinách hraní se nám podařilo poskládat malé kelpínky na jednu hromadu. (ostatní foto)


16.10.2010 Speciální výstava Beauceronů v Milevsku, byla poslední letošní akcí beauceron klubu ČR.
Bugi ve třídě vítězů V2, res. CAC (Více zde)

13.10.2010 Kelpinky poprvé na zahradě. (foto zde)

7.10.2010 U kelpinek vládne klid a pohoda. (ostatní foto zde)


30.9.2010 Kelpinky rostou jako o závod. (Foto zde)

29.9.2010 Dnes probíhaly mezi kelpínkama první boje, hrůzostrašně se u nás soma vrčelo (tedy spíš vrnělo) a při té příležitosti jsme udělali pár aktuálních záběrů... (Foto vrhu "D")

27.9.2010 Pája vyzrál nad technikou a díky tomu máte nyní možnost skouknout video kelpiátek, vrh "D" aktuálně naživo...

         

25.9.2010 Pracovní název pro vrh "D" nějak vyplynul, říkám jim "harpie"…. (Foto vrhu "D")

Dnes jsem dostala zprávu, že Berenika Blue má, jako již několik sourozenců, čistý bonitační kód. Znamená to jedince odpovídajího standardu, bez vad a nedostatků. Kohoutková výška 47cm.

23.9.2010 Už brzo začnou kelpinky koukat, dnes už otevřela oči černá fenačka. (Foto zde)

20.9.2010 Ranní procházka s beaucerony.....


19.9.2010 Kelpie A a B z Lhotecké linie v akci - výkony štěňátek po naší Braye, na její mimi z "D" vrhu teprve budoucnost čeká!

   

18.9.2010 Dnešní a včerejší fotečky našich kelpinek zde.


14.9.2010 Zaktualizována stránka vrh "D" včetně dnešních fotografií.

13.9.2010 Soňa nám zaslala fotečky černé fenky AG, společně žijí a trénujou na Slovensku. (foto zde)

12.9.2010 Braya dnes porodila 6 krásných miminek. Jsou jedno jako druhé ... (další foto zde)


Australské kelpie Arie z Lhotecké linie a Ajajaj z Karlštějnských pastvin se o tomto víkendu zúčatnily MČR v agility. Gratulujeme k účasti a děkujeme za reprezentaci.

11.9.2010 Prezentace plemene Beauceron a Australská kelpie na výstavě Človek a příroda v Lounech. (Více zde)


5.9.2010 Klubová výstava Rakousko - Hartberg. Bugi si odvezla titul r. CACA a zelený míček. (více zde)

2.9.2010 Kelpinka se pomalu kulatí.


1.9.2010 A je to tady ..... Daník poprvé ve škole.


28.8.2010 Výstava v Mladé Boleslavi. Zážitky z ní nám přivezli Magda s Michalem, kteří se na zpáteční cestě u nás zastavili a přivezli chutný oběd. Floret z Lhotecké linie obdržel V1, CAC.

25.8.2010 Dnes jsem obdržela smutnou zprávu: "Dnes na procházce zajelo Gipsy auto". Je nám smutno. Před měsícem jsme se museli rozloučit s naší Daisy, fenou, zakladatelkou naší chovatelské stanice a dnes s rok a půlletou nadějnou fenou. Smrt si nevybírá, smrt prostě přijde ...

21.8.-24.8.2010 Naše letní dovolená na Moravě
Během cesty jsme navštívili majitele našich kelpínek a vy nyní můžete vidět, jak kelpínky ze Lhoty vyrostly do krásy.... Majitelé dalších našich kelpínek prosíme o zaslání aktuální fotografie. Společné foto zhotovíme na srazu. (více zde)

ARIE BERENIKA BLUE BELLE NEFFIE

7.8.2010
Braya je březí!
Člověk by se nenadál a už je to skoro měsíc, co tu Braya měla ženicha. Podle výsledku včerejšího vyšetření se za měsíc můžeme těšit na miminka australských kelpií jejichž jména budou začínat písmenem . "D"

27.7.2010 Prezentace našich plemen na táboře v Pasekách. Tábor měl tematiku "cesta kolem světa", tak jsme jim představili Beaucerony, psy pocházející z Fracie a samozřejmě kelpii, původem z Austrálie. Děti ji shodně nazvaly "dingo".

24.7.2010 Danýska jsme dnes vypravili na LVT spolu s kamarády z Aquabelly. Chatu v Pasekách nad Jizerou Danýsek už zná, protože se stejnou partou jede na tábor již podruhé. Ten svůj první absolvoval už vloni a moc se mu na něm líbilo.

21.7.2010 Po Cidovi a Celině k nám přijela na prázdniny také jejich sestra Caramba.

19.7.2010 Fotodokumentace, tentokráte pro změnu před objektivem koník Lukáš.


18.7.2010 V historických prostorách hradu Zvíkov byl dnes pro veřejnost uzavřen, protože se tu dnes natáčela pohádka Micimutr a já mohla být přímo u toho. Tentokráte sice bez psů, neboť se natáčela scéna s pěti koňmi přímo na nádvoří. Zde jsem kromě Jiřího Bartošky, Martina Dejdara mohla pěkně zblízka prohlédnout i současný dívčí idol – čtyřiadvacetiletého Vojtu Dyka, kterému pěkně sedly těsně upnuté kalhoty!


17.7.2010 Jela jsem se podívat na MVP do Mladé Boleslavi. Zde jsem se potkala s majitelkou kelpiáka Fasta a taky s dlouholetým kamarádem z Moravy Radkem Koláčkem. Užili jsme si též jeho čtyřnohých krasavců. Danýsek neodolal a zaplaval si v Jizeře.

16.7.2010 Oslava narozenin ve Lhotě…slavila kamarádka Lucie a bylo jí už jako mě! Ani zde foťák nezahálel, fotil nejen oslavenkyni, ale i jejího psího kluka, který dosud nemá páníčka. Je to krásný Kavalír King Charles Španěl.


15.7.2010 Ještě jeden nádherný kelpií chlapeček od Britney čeká na svého páníčka. Foto a info zde14.7.2010 A zase jeden den plný cestování… Vstávala jsem brzy ráno kvůli fotografování miminek po Bleis (O. ICH. Eastwod Clint Fedar, m: Hellen z Koláčkova ranče z vrhu „A“ Hradecká Týnka. Otec miminek Tyros z Koláčkova ranče, naší Sarah vnuk. Miminka byla k neutahání a tak se akce protáhla až do oběda. Kontrola vrhu „B“ a „C“ od Modrého Johánka proběhla nedaleko Lovosic v parném letním odpoledni. Tentokráte to bylo 11 roztomilých kuliček plemene Welsh Corgi Cardigan. Samozřejmě opět vše zdokumentováno. Na závěr mi pak docela sednul meditační večer v Praze, téma bylo víc než aktuální: „Hojnost a peníze“.

13.7.2010 Dodnes netuším, přináší-li 13 štěstí či neštěstí…nás dnes opustila beauceronka Bea – oficiálním jménem Daisy z Opatovických rovin, zakladatelka CHS z Lhotecké linie. Přesně za měsíc by dovršila 13rok, žel její tělo jí přestávalo sloužit. Kdyby tomu tak nebylo, byla by tu s námi naše psí dáma ještě dlouho, neboť velmi milovala život! Zůstane navždy v našich vzpomínkách jako beauceron číslo 1. Jeden život vyhasl a další vznikl. Dnes byla kelpie Braya nakryta Fastem.

12.7.2010 Příjemné odpoledne s Elvírou u nás, bylo krásně, a tak hlavním programem bylo koupání a jídlo. Znáte snad lepší program?!

10.7.2010 Fast jede na dovolenou za Brayou…


9.7. 2010 Braya jede za ženichem…

8.7.2010 Den plný cestování. Ráno mě čekala cesta k MVDr. Lázničkovi do Poříčí nad Sázavou. Má tu moc pěkný domek a prostornou ordinaci. Navíc je to vyhlášený odborník v oblasti psí reprodukce, proto jsem se rozhodla jet k němu, neboť stále věřím víc přírodě než výsledkům vyšetření… Termín byl stanoven na pá-ne (9-11.7.). Brayu jsem odvezla domů a naložila Danýska, dnes totiž spolu s našima odjíždíme za příbuznými do jižních Čech. Dany tam má v Českých Budějovicích svou jedinou prababičku. Navíc je to místo, kde jsou krásné lesy nyní plné borůvek…

7.7.2010 Braya se byla dnes podívat u svého nastávajícího, žel si moc do oka zrovna nepadli. Na zpáteční cestě se už nechtělo ani autíčku jet a tak jsem s Kelpí absolvovala „procházku“ z Nymburka do Pískovky. Cesta nám trvala 1.15h.

5.7.2010 Naši psíci AKE na MVP Nitra uspěli. Cecil - Black Jack V1, CAC, CACIB, BOB a Benjamín - Bwaókiya Nagy V2, res.CAC. Gratulujeme k dnešním i včerejším úspěchům.

4.7.2010 Obdrželi jsme úžasnou novinu, od Martiny, majitelky kelpie Arie. Cituji: "Po necelém měsíci běhání v LA2 máme s Ar splněné zkoušky pro start na mistrovství republiky." Máme velkou radost a gratulujeme. Další úžasná práva byla výsledcích našich kelpiích kluků na MNV Senec Zaslala je Radka, majitelka vítěze Black Jacka, který získal titul CAC, BOB a Bwaókiya Nagy byl druhý, ale taktéž výborný.

3.7.2010 Přišel nám meilík plný fotek krásných kelpiích vnoučat. Britney, loňská světová vítězka má krásná miminka a ještě některá z nich ještě čekají na toho svého páníka. Foto a info o kelpiátkách.

1.7.2010 Prázdniny jsou tu, někteří majitelé odjíždí k moři a k nám do Lhoty na rekreaci přijíždějí jejich čtyřnozí kamarádi a naši staří známí. Jsme moc rádi, že se k nám rádi vrací. O našich službách se dočtete zde.


2.7.2010 Štěňátka z pražského útulku,jdou již zadaná. Moc všem dobrým lidičkám, kteří šířili meilík s fotkama a nebo dokonce si jedno z mimikek vzali k sobě domů.

25.6.2010 Celkem rušný pátek: Né, že bychom se jindy nudili, ale v dnešní den se konaly hned 3 velké akce:
1. Den začal operací Bugi u MVDr. T. Černíka. Vše o operaci naleznete zde.
2. Svatba. Nevěsta Monika řekla dnes své oficiální ANO v Chlumci n/Cidlinou - svatební obřad zde
3. Sraz se spolužáky ze SZeŠ po 20letech proběhl dnes v restauraci Bílá růže - více zde.

20.6.2010 KLUBOVÁ VÝSTAVA ve Zbraslavi u Brna. Z této výstavy jsem si domů přivezla mnoho cen, ale to zdaleka nepředčí báječné pocity, které mi udělali psi z naší CHS pod vedením svých páníčků! Výsledky ve zkrácené formě:
Nejlepší mladá fena a Primus junior: GIPSY Z LHOTECKÉ LINIE
Nejlepší pes výstavy: FLORET Z LHOTECKÉ LINIE
Nejlepší fena a vítěz plemene BOB: BUGI L´AMI NOIR
Nejlepší chovatelská stanice: CHS Z LHOTECKÉ LINIE
A jak je naším zvykem, jsou k dispozici fotky a podrobný popis celé akce - zde.

Nejlepší fena a vítěz plemene BOB: BUGI L´AMI NOIR Nejlepší chovatelská stanice: CHS Z LHOTECKÉ LINIE

19.6.2010 Zůčastnila jsem se rodiných konstelací pod vedením Alenky Kvěch. Den na konstelacích je pro mě vždy příjemnou změnou, dovolím si říci i relaxem. Na takové akci můžete být pouhý divák anebo si můžete prožít pocity a emoce druhých lidí, zvířat i věcí, což vám může upravit pohled na život kolem vás. . Info o konstelacích zde.

18.6.2010 V práci jsme osiřeli. Studenti hotelové školy dnes ukončili studium a čeká je povinná praxe v hotelích po celé ČR.

14-16.6.2010 3denní výlet se třídou 1.B za účelem stmelení kolektivu se vydařil.

6.6.2010 Kelpie ze Lhoty na Slovensku uspěly.
Přišla mi úžasná zpráva od majitelky BLACK JACKa, která psala, že její kelpiák zvaný Cecil v Senci i v Nitře získal ocenění BOB. V závěsu hned za ním byl hnědý Benjamín, oficiálně pojmenovaný BWAÓKIYA NAGI.Oběma zúčastněným gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší CHS.

4.6.2010 Expedice Sedmihorky.
Po odpolední šlužbě a po krátkém balení jsem společně s Pavlem a Danýskem odjeli do kempu v Sedmihorkách absolvovat expedici s dívkama z DM, které se zapojili aktivně do programu Edie a o tomto víkendu se rozhodly splnit poslední podmínku pro udělení bronzového stupně. Zakončení akce proběhne po sobotním výšlapu dlouhém 25km v neděli v 8.30h.


30.5.2010 Den dětí 2010:
V úterý budou mít svátek všechny děti...a my jsme s Danýskem slavili už dnes. Pod hradbami v Nymburce byl zajímavý program, a tak jsme se tam vypravili. Danýsek si to tu užil, vyzkoušel několim místních atrakcí a po společném zpívání se zúčastnil i velké mediální bitvy!


29.5.2010 Pátek v nebi...
Víte, že existuje "nebe na zemi"? Já tam byla právě dnes a dobila si baterky... šlo o cvičení, relaxaci při hudbě a taky konstelace vedoucí k harmonzaci člověka a to pod vedením Elwíry a Bohumila. Byl to vskutku příjemný den.

27.5.2010 Z Francie na golfový turnaj mezi celebrity.
Dnes jsme přijeli z Francie v půl sedmé. O hodinu později jsem už stála vykoupaná a převlečená v golfovém klubu Praha - Lipence a čekala na své svěřenkyně, které si dnes vyzkouší práci Caddyho. Bugi byla vpuštěna do areálu mezi smetánku…


25.5.2010 Kelpie Britney, zvaná Breeze porodila dnes 7 štěňátek. 4holky a 3kluci jsou celohnědí a jedna holčička je po babičce … hnědé barvy s pálením. Více info na http://www.kelpie-parson.cz/news/ breeze-se-dnes-rano-narodilo-7-stenatek-3-kluci-a-3-holky-hnede-1holcicka-hneda-s-palenim-/

23.5.2010 Výprava do Francie. Bugi složila zkoušku CSAU a na Nationale Elevage obhájila druhé místo, tentokrát ve třídě CACS. Beauceroni z Čech tu, v zemi původu, skutečně exelovali!!! Na článku se pracuje. Foteček bude dostatek.


19.5.2010 Operace Sarah. MVDr. T. Černík vyndal ze zadní tlapky kovový osten dlouhý cca 1cm. Odjezd do Francie od Dáši ve 21.30h, ve Francii pobudeme do 27.5. - zúčastníme se Nationale Elevage, budeme se koupat v moři a budeme relaxovat!

18.5.2010 Sarah se ráno probudila s oteklou nohou, která bobtnala doslova před očima. Zítra jí čeká operace.

15.5-16.5.2010 Setkání beauceronů na Červené stráni. Členská schůze Beauceron klubu. (více zde)

15.5.2010 Focení na výstavě výmarských ohařů. (Portréty VOK a VOD 16.5.2010)

14.5.2010 Vložen inzerát na štěňátka od p.Elwíry (více zde)

13.5.2010 Kontrolu vrhu D z Lodice u P. Broukala jsem provedla spolu MVDr. T. Černíkem. Štěňátka kelpínek po Cactusovi se mi opravdu líbila, jak exteriérově, tak povahově.

12.5.2010 Se studenty z Hotelové školy v Poděbradech jsme se zapojili do charitativní akce 14. KVĚTINOVÝ DEN, kterou pořádá Liga proti rakovině. Bylo nás celkem 25 a prodali jsme 999 kytiček za 21.442,-Kč. Ještě jednou děkuji všem – prodávajícím i kupujícím za podporu této akce, jejímž cílem je informovat veřejnost o nádorové prevenci, podporu onkologického výzkumu a modernizaci onkologických center. Námi vybrané penízky poputují na podporu onkologického centra v Hradci Králové.


7.5.2010 Braya se stala šampiónkou Polska (zde)

2.5.2010 Schůze zakladatelů klubu s názvem AUSTRALIAN KELPIE ČR a kontrola vrhu A CHS DEVIL OF HIGHLAND.
Při nakládání Danyho a Kelpie do auta se vnutila i Bea, po chvíli přesvědčování jsem ji nakonec vzala na výlet spolu s námi. No výlet, ona to byla nakonec taková příjemná služební cesta. Dany měl dnes plno elánu, tak bylo umění ho na schůzi v Pitkovicích sklidnit. Schůze se protáhla do šesti hodin, ale byly navrženy a odsouhlaseny stanovy, zápisní i kárný řád pro nově vznikající klub. Ke konci schůze byl zvolen výbor nového klubu a revizní komise.
Po schůzi se ale nejelo domů, vyrážela jsem za Martinou do Jihlavy zkontrolovat vnoučátka - vrh A Devil of Highland. A bylo se na co dívat!!! Krásně vyrovnaný vrh, silná, zvídavá a nebojácná miminka po Arii a Lennoxovi mě opravdu uchvátila! Martino gratuluji.

1.5.2010 Bugi má r. CACIB z MVP Letňany.
První májové ráno jsem strávila s Bugi na MVP v Praze v Letňanech, moc přeplněno tu tentokrát nebylo, až jsem se ráno lekla, jestli jsem nespletla den. Nikde nebyly zástupy lidiček vedoucí či táhnoucí své chlupáče či naháče… V kruhu u bosíků posuzovala Helena Dvořáková, která zadala Bugi známku V1, CAC, r.CACIB. Evans s Šárkou obdržel V1, CAC též ze třídě otevřené. Šárka si zaslouží pochvalu za vynikající prezentaci svého psa. No a mimo kruh jsem tu potkala spoustu známých lidiček mezi nimi Martinu s Cruisem. No a pak jsme se s Dášou přímo svátečně občerstvili.
Posudek z výstavy zde.

30.4.2010 Dnes jsme s Pavlem oficiálně spolu 16 let, není to žádné kulaté výročí a proto jsme se domluvili a dnešní večer odjeli prožít v divém stylu a to přímo do středověké krčmy v Dětenicích, kde jsme si dali místní černé pivo, talíř Toulavého rytíře, z kterého jsme se najedli skutečně všichni i Kelpínka. Ta tu byla personálem označována jako "živá večeře", ale přesto sklízela velký obdiv. Kelpínka si to tu fakt užívala, protože na zem padaly zbytky jídel, hlavně masité kousky a kuřecí kostičky. Díky tomu ji přestala vadit i velmi hlasitá kapela, která sousedila přímo s naším stolem v 1. patře. Pavel si zatančil s hned několika místníma čarodějkami. V programu byl zařazen fakír, mnich a břišní tanečnice.Na zpáteční cestě jsme míjeli hned několik velkých ohňů. Ve vzduchu byl cítit zápach spalin… (ostatní fotky zde)


28.4.2010 Moje autí má na měsíc změněnou image, jezdí s TOP 09…

27.4. 2010 Ryba jako beauceron!
Rybáři se chlubí, jak vééeeelkou chytili rybu…my jsme jednu takovou obr rybu našli na vycházce u koupaliště Jezero v Poděbradech. Byla velká jako Bugi. No posuďte, vše jsme zdokumentovali…


23.4.2010 Jarní setkání čarodějek W.I.T.CH. na zámku Dětenice, tam nemůžeme chybět! (fotky z Dětenic zde)Kontrola vrhu A od Nymburských rovin. Setkání s Delisou a foto psích miminek. (foto štěňátek zde)


22.4.2010 Maya od včera bojovala o svůj život a dnes zvítězila. Její stav je nyní stabilizován. Diagnoza ???- nepotvrzena.

20.4.2010 Závěr série lymfatických masáží. Cítím se o 10let mladší a všem vřele doporučuji.

18.4.2010 BOB z Klubové výstavy v Jihlavě. O zážitcích, které jsou nezapomenutelné a katastrofách, které jim předcházely.


15.4.2010 Krátké setkání s Dášou, masáže v Praze, tanec v Milovicích a pomazlení s psími vnoučátky - Vrh A od Nymburských rovin (matka Delisa)

10.4.2010 Bráškovi bude 40.let, zase máme důvod slavit!

9.4.2010 Konzultace s Alenou Kvěch. Astrologie.

7.4.2010 Beruška, moje autí dnes dostalo nové botičky...

5.4.2010 Dany byl letos nadšeným koledníkem. A další rodinná oslava.

3. a 4.4.2010 Po rodinné oslavě víkend v Kadově. I letos plno zážitků během pár dní s pesany a partou báječných lidí!
Článek a pár foteček zde.


2.4.2010 Vyzkoušela jsem terapii dýchání v Shift centru v České Lípě...úžasné, doporučuji.

1.4.2010 Bugi 9den hárá, nastal čas ji seznámit s ženichem.

28.3.2010 Báječná neděle plná zajímavých lidiček, nových zkušeností a blonďatých psů. Fotodokumentace CHS SÍRIUS.


20.3.2010 Schůze společného klubu pro Corgi a Kelpie se konala nedaleko Seči, v obci Kraskov. Pro změnu jsem vzala s sebou Bugi, Braya nemohla, provokovala 13letou Daisy a dostala za vyučenou.
V programu schůze bylo oznámení zakládání samostatného klubu pro kelpie a vyhodnocení vystavovatelské soutěže. Benjamín se umístil na druhém místě, hned za svým otcem Jumperem a nejlepší fenou se stala Britney, která získala největší počet bodů a stala se nejúspěšnější kelpií této soutěže. Pohár jsem převzala jako chovatelka, ale největší dík patří majitelkám za perfektní prezentaci našich odchovů!
Překvapením bylo setkání s Bekou, sestrou Britney a Benjamína, která dnes po schůzi úspěšně absolvovala bonitaci - kód A III. Jak by taky ne, když kromě barvy je celá po tatínkovi. Na zpáteční cestě jsem se kochla smečkou kelpínek u Marcely a viděla, jak se ti malí šikulové chovají u oveček. Domů jsem dojela a akorát začínalo JARO!!! a hned je veseleji.

14.3.2010 Byla jsem dnes zkontrolovat miminka po Delise, je jich 9 a mají se k světu. Otec štěňátek je Arc Fahave, vnuk naší Daisy. A mám doma hned dvě prababičky - Sašu a Daisy. Foto zde.

kluk a holka vrh a od nymburských rovin vrh a 7den vrh a detail krmení

13.3.2010 Braya se stala babičkou! AKE Arie z Lhotecké linie porodila 5 štěňátek, více zde.

6-12.3.2010 První krůčky a pády na lyžích o jarních prázdninách. Zde článek a pár foteček


5.3.2010 Školku o maškarním dnu navštívil Danik jako upír.


2.3.2010 Přesně před deseti lety nám byl přiznám mezinárodně chráněný název pro naší chovatelskou stanici, která se od tohoto dne nazývá Z LHOTECKÉ LINIE.
Za tu dobu jsme u nás odchovali 55 štěňat beauceronů po 4 matkách ( Daisy z Opatovických rovin, Rosa de Lusan-zapůjčená, Maya z Koláčkova ranče a Sarah du Domaine des Seigneur de la Bergerie - import Fr) a 18 kelpií po jedné matce (Braya Xapatán) . Všechny naše psí děti tedy nesou toto přízvisko. Mnohé z nich získávají ocenění na výstavách i ve sportovní kynologii a zbylé dělají společnost svým majitelům. Já osobně teď a tady děkuji všem majitelům našich společných dětí, za to, že jste jim poskytli bezpečný domov, že se o ně vzorně staráte a že se s námi dělíte o společné zážtky. Děkuju i za fotečky, které mi posíláte. Moc se těším na vzájemné setkání!

Jana Šimáková

23.2.2010 Zimní radovánky v Lhotecké linii

ESHLEY BUGI A SAŠA BUŠENKA SARAH BUGI ESHLEY SAŠA, KELPÍNA A DANEČEK SAŠA, KELPÍNA A DANEČEK ? SAŠA, KELPÍNA A DANEČEK ?

31.1.2010 Konec ledna a žádný příspěvek, žádná zpráva. Myslíte si asi, že se u nás nic neděje…ale naopak, ono se toho děje tolik, že nestíháme aktualizovat web. Tak nyní, ještě trochu marodná, sedám k PC a píšu o akci, která v lednu byla tou nej!
Zde článek a pár foteček z výcvikového soustředění pod vedením Libora Macháčka.