::: Aktuality roku 2013:::

31.8.2013 Prázdniny jsou u konce a CHS z Lhotecké linie se ocitla bez kelpií. Bella je nyní u Soni Mezsárošové, majitelky kelpie AG, která byla na Slovensku zapsaná pod číslem 1. AG bohužel tragicky zahynula a tak Bella zaplnila prázdné místečko v Sonině srdíčku. Dagobert se též dočkal a nyní je na Liberecku v hájovně, měla jsem příliš velké ambice tohoto psa dostat do popředí kelpií u nás, je to velmi šikovný a exteriérově výborný pes, ale jsem moc ráda, že se stal jediným psem svého pána, což Bertík od prvopočátku potřeboval. Pro svého pána je schopný udělat cokoliv. Já jsem ho 14dní připravovala a učila ho povely, a i za tu dobu se mi dostal šíleně pod kůži, protože byl opravdu pro mě báječnou kelpií, s radostí se učil a dělal co mi na očích viděl. Zůstal ve spoluvlastnictví a pokud osud dovolí, jistě své přednosti uplatní. Je tady teď na zahradě nepředstavitelné ticho...17.7.2013 Dlouhou dobu jsem se rozhodovala Berta prodat/neprodat.
Když jsem si pořídila Brayu a seznamovala jsem se s plemenem Australská kelpie, poznávala jsem rozmanitost v exteriéru a chování kelpií. Někdo je dělil na výstavní a pracovní linie. Já sama dělení v rámci plemene neuznávám. Zástupce plemene by měl mít odpovídající vlastnosti povahové i exteriérové. V Bertovi je nacházím. Musela jsem ovšem konečně dojít k závěru, že mu nemohu dát to, co potřebuje, jeho potenciál by měl být využitý a proto hledám majitele, který touží po práci s temperamentním a oddaným psem.

"Dagobert z Lhotecké linie"
AUSTRALSKÁ KELPIE (hnědý pes)O: Skovfarmen´s BLACK FAST BOY

PRŮKAZ PŮVODU


Velmi nadějný 1, Nejlepší štěně, 4x CAJC, 2x Nejlepší mladý, 7x BOB, 5x CAC, 4x CACIB,CWC, NPwR, Národní vítěz JUNIORCHAMPION CZ,
VÍTEZ VÝCHODNÍ A STŘEDNÍ EVROPY MLADÝCH

plnochrupý, nůžkový skus, varlata OK
- HD "A" (DKK O/O), ED "A" (DLK O/O)
- PRA/C neg. (vyšetření očí na genetické vady, 6/2010)M: Ch.BRAYA XAPATÁN

PRŮKAZ PŮVODU


Zkoušky: IPO-V, BH, ZZZ, ZOP, ZPU1, ZVOP
Výstavy: Śampiónka Polska, VT, CAJC, CAC, CWC, Krajská vítězka, Klubová vítězka ČR,
              Klubová vítězka Polska, BOB
BONITACE: chovná - plnochrupá, výborné úhlení
- HD "A" (RTG DKK 0/0 - zhotoven v roce 2009)

Mladý perspektivní pes - oba rodiče mnoho výstavních titulů s přidělením titulu šampion. Dagobert je pes výborné a velmi temperamentní povahy se zájmem o práci. Socializovaný, vhodný na výcvik i výstavy (VN1 v konkurenci). Plně očkovaný, odčervený, zdravý. Vhodný k chovu, na výstavy i výcvik.
K odběru ihned.

Cena: 800 EURO

Kontakt: Jana Šimáková,
             Hořátevská 152
             Písková lhota 29001
             Česko

             tel: +420 777 323491

Informace o vrhu "D" naleznete zde